WYPOŻYCZALNIA RAKIET ŚNIEŻNYCH W BIESZCZADACH – WYPRAWY Z PRZEWODNIKIEM, WYCIECZKI DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH 

Exif_JPEG_420

 

Rakiety śnieżne (tzw. karple) – obuwie przeznaczone do chodzenia po śniegu. Poprzez rozłożenie ciężaru ciała na większą powierzchnię pozwalają poruszać się po śniegu bez zapadania.

Tradycyjne rakiety śnieżne miały drewnianą ramę, na której była rozpięta skórzana „podeszwa”. Niektóre współczesne rakiety śnieżne są podobne, jednak większość ma ramę z lekkiego metalu, a część jest zbudowana z pojedynczych kawałków tworzywa sztucznego.

Rakiety śnieżne mają zwykle przody wygięte do góry (podobnie do nart) dla większej manewrowości. Mają wiązania (zwykle w formie skórzanych lub materiałowych pasków) pozwalające przytwierdzić je do stóp.

Obecnie są używane głównie dla rekreacji, pozwalając na uprawianie różnych form trekkingu w zimowych warunkach, w przeszłości były koniecznym wyposażeniem m.in. dla traperów, a ogólnie ludzi, którzy musieli poruszać się w obszarach, na których występowały częste i obfite opady śniegu.

Posiadamy 20 par rakiet śnieżnych francuskiej firmy Inook ODYSSEY – rakieta przeznaczona dla wymagających turystów i pasjonatów. Wyposażona w lekką i ergonomiczną płozę Aerotec Concept, automatyczną blokadę pięty AGS, oraz stalowe kolce stabilizujące Multigriffes Concept. Wygodny system regulacji wiązania za pomocą klamry. Rakiety są wykonane z materiału sprawdzonego pod względem wytrzymałości w niskich temperaturach. Nawet przy -40 stopniach Celcjusza nie zmienia swoich parametrów. W zestawie jest praktyczny pokrowiec umożliwiający bezpieczny transport oraz przechowywanie rakiet.

Dane techniczne:

waga: 1070 g (jedna rakieta)
typ płozy: Aerotec Concept, kolce Multigriffes Concept
waga użytkownika: 50-110 kg
rozmiary butów: 35-47
pokrowiec: na wyposażeniu
producent: Inook – Rakiety produkowane przez firmę INOOK sprawdzane są w najtrudniejszych górskich warunkach.  Firma INOOK specjalizuje się wyłącznie w opracowywaniu i produkcji rakiet śnieżnych.

CENA wypożyczenia rakiet: 20 zł!/ komplet / 1 dzień + kaucja 100 zł/1 para

ORGANIZUJEMY RÓWNIEŻ WYCIECZKI/ WYPRAWY NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH PO BIESZCZADZKICH SZCZYTACH Z INSTRUKTOREM/PRZEWODNIKIEM.

(dojeżdżamy pod wskazane miejsce)

koszt wyprawy – 70 zł/1 os ( w cenie wypożyczenie rakiet śnieżnych, kijów, instruktor/przewodnik) 

czas trwania ok. 3 godz. 

Zalecamy rozpocząć przygodę z rakietami śnieżnymi pod okiem instruktora, który pomoże ustawić rakiety i kije, nauczy przyjmować prawidłową postawę podczas marszu oraz zapozna z różnymi technikami chodzenia. Bieszczady to idealny teren na wędrówki z rakietami.